Z karantény do Tokia

  Trénink  

Jak trénují naši dva jediní jistí účastníci OH v Tokiu 2020 (bude li se konat), Jitka Čábelická a Ondra Cink v době “celosvětové virové krize”, s kterými Cyklotrenink dlouhodobě spolupracuje.

Nikdo z nás tuto situaci nezažil. 

Ani závodníci , ani trenéři. My starší jsme zažili ještě v dobách socialismu maximálně uhelné prázdniny, ale to byla spíše radost pro nás děti, že nemusíme do školy. Nyní je to něco ,co svět od 2. světové války nepoznal a “učí se” na to snad dobře a adekvátně reagovat. Věřme, že se vše vrátí do “normy” i za cenu velkých lidských ztrát a celosvětového ekonomického propadu (bohužel).

Ještě na přelomu února a března oba odzávodili velmi dobře etapový závod dvojic na Kypru a vzápětí na to odjeli každý již na finální vysoce intenzivní soustředění před prvními XC závody sezóny. Oběma nastalá situace zkomplikovala a především zkrátila soustředění na Kanárských ostrovech, resp. na Mallorce a oba  okamžitě nastoupili do 14 denní  karantény. Nyní řešíme situaci jak dál a především jsme ve fázi, kdy další závody jsou v nedohlednu a stále ještě jsou ve hře Olympijské hry v Tokiu. Nelze nic jiného, než na tuto situaci reagovat.

Tady se můžete podívat na Jitčin týdenní plán z TrainingPeaks v době karantény.

Jitka týdenní plán 16. - 22.3.png

Tento týden už Jitce karanténa končí a určitě si ráda vyjede do přírody. A Ondra si dá 5 závodů ROUVY na trenažérech , tak má  tento celý týden pro sebe a rád jsem mu volnost v tomto období dal !

Jitka týdenní plán 23.- 29.3 .png

Nyní reagujeme a budeme reagovat v trénincích především na udržení celkové vysoké výkonnosti, ale tréninky jsou přizpůsobeny tréninku uvnitř karantény a jsou především v aerobním režimu s krátkodobými vstupy do anaerobní oblasti pro zpestření a pro pocit ,že trénink rychleji utíká a baví! Po skončení karantény  bude snaha udržovat vysoký silový aerobní standard. Vysoké intenzity v trénincích prozatím budou spíše necílené a vypustíme hlavně pravidelné opakované série v maximálních intenzitách. Není totiž důvod se jakkoliv blížít k nějakému nástupu formy, když neznáme termíny prioritních podniků letošního roku, jako jsou OH v Tokiu, MS či termíny Světových pohárů.

Tady vidíme tréninkový plán Ondry, kombinace domácího trenažéru a co dům dá posilovny.

Ondra týden 16.-22.3.png

Oba se tento týden budou angažovat v projektu “Trénuj s reprezentací MTB”, kde se každý z širšího výběru reprezentace   představí v jednom tréninkovém dni. Trénovat budou s námi nadále, jen si je reprezentace “vypůjčila” jako naše dva nejlepší české závodníky do svého projektu. Myslím, že i toto je pro Cyklotrenink velmi dobrá reklama.

Tady jsou ještě vybrané tréninky Ondry a Jitky. Takhle krásně geometricky vypadá jejich home office na grafech v TrainingPeaks. 

Ondra trénink 18.3.png
 

Jitka trénik 19.3.png

V dalším pokračování se podíváme i na některé naše amatérské cyklisty, kteří taktéž trénují pod naším vedením. 

Karel Martinek