Zlínská 50 v lesích nad Zlínem

  Cyklotrenink  

V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50. Spoluorganizátorem a ředitelem tohoto závodu je i náš úspěšný trenér Ondra Kobliha. A tak tady máme od Ondry informace z první ruky o tom, jak vznikl nový originální formát závodu.

Zázemí závodu je pod Sportovní halou Novesta a závodníci se vydají do lesů nad Zlínem až k Hradu Malenovice a vystoupají k Majáku na Tlusté hoře. Delší trasa se jede na tři okruhy, měří celkem 42 km a má převýšení 1050 metrů. Méně náročnou variantou závodu je trasa dlouhá 15 km s převýšením 380 metrů, kterou zvládne zajet opravdu každý. 

 ,,Když jsme před čtyřmi lety převzali závod od Cyklomaratontour, mnozí možná ani nepostřehli, že se něco změnilo…” vzpomíná stávající ředitel závodu Ondřej Kobliha. Loňský ročník závodu měl být jen provizorním řešením. Ale ohlasy na novou tvář Zlínské 50 nás velmi mile překvapily, a tak jsme se rozhodli tento okruhový formát závodu zachovat. Z klasického maratonu, kterých se u nás jezdí několik desítek za rok, se stal originální závod, který svým charakterem, troufnu si říct, nemá nikde u nás konkurenci.” 

 Na trati asi kilometr od startu je fanouškovská zóna. Kdo se vloni účastnil ví, že tam panovala opravdu bouřlivá atmosféra. ,,Nechali jsme vyrobit fandítka – letos to budou trubky, abychom diváky i závodníky ještě více podpořili, ” říká s nadšením Ondřej Kobliha. 

 Jak se už stalo tradicí, přijedou do Zlína i špičkoví čeští závodníci a reprezentanti. Minulé ročníky ovládl Martin Stošek (Vitalo Future Cycling), který je letos nejlepším českým cyklistickým maratoncem. Podařilo se mu vyhrát Mistrovství republiky v Mostě, přidal vítězství na závodě Světové série UCI v Dolomitech, na Elbě a Malevilu. Na UCI MS XCM dojel na skvělém 7.místě.Vyhrál také nedaleký Šela maratón v Lipníku n. Bečvou. Ikonou Zlínské 50 je i veleúspěšná stálice českého MTB Jana Pichlíková, několikanásobná mistryně české republiky a reprezentantka. Zlínské 50 se také zůčastnil Honza Škarnitzl, účastník olympiád v Londýně a Riu de Janeiru a pravidelný účastník světových pohárů, mistrovství světa a několikanásobný mistr republiky. 

Samozřejmostí bude také doprovodný program. Těšit se můžete na bikovou školu techniky pod vedením závodníků AmenityExtremsport Zlín a kulturní vložku obstará zpěvák původem z Walesu Dale B Williams. Zlínská 50 má tendenci stát se rodinným pohodovým závodem na konci sezony, kde se na jedné startovní čáře potkají jak profesionální jezdci, tak nadšení amatérští sportovci, kteří se porovnají na jedné nenáročné trase. Snažíme se také o maximální zajištění závodu a nabídnout závodníkům i divákům maximální komfort a zábavu. Přijďte si tento závod zažít a užít i vy!