Večerní trénink

  Cyklotrenink, Trénink  

Léto je pryč, dlouhé dny se zkracují a času na trénink je stále méně a méně. Možná vystřídáte kolo za jiné sporty v teplejších halách nebo fitness centrech. Ale s dnešní osvětlovací technikou můžete vyrazit i za hluboké noci. Na trhu už je bohatý výběr světel na kola a při dnešní dokonalosti led technologie můžete v pohodě vyrazit na několik hodin večerní jízdy. Můžete kombinovat jak osvětlení umístěné na řídítkách, tak doplňkové na přilbě. Je to dokonalé a zábavné.

Když se na to podíváme z tréninkového pohledu, tak proč ne, takové večerní vyjížďky doporučujeme. Toto podzimní a zimní období je v první řadě ukončením cyklistické a pro někoho závodní sezóny a postupně se třeba v polovině listopadu dostaneme do začátku té další. V každém případě je toto období v našem tréninku charakteristické odpočinkem a v dalším kroku postupném budování vytrvalosti. 

 V podzimním a zimním období jsou noční vyjížďky zajímavá alternativa k celkovému tréninkovému objemu. Pokud jste to ještě nevyužili, tak tady máme našich několik rad. 

Určitě v tomto případě preferujeme jízdu v terénu oproti tréninku na sinici. Je to přeci mnohem bezpečnější. A pokud pojede po trase, kterou znáte, tak je to ideální relax. Určitě vám nedoporučujeme vrhnout se hned do nejhlubších šumavských hvozdů, raději zvolte nenáročnou trasu někde za městem po polňačkách a lesních cestách. 

 Večerní ježdění má svoji atmosféru. Užijte si to! I když svítíte jako americký track, tak stejně nemůžete jet v intenzivním nastavení. Jeďte v klidu, nehoňte se. Pokud by vám spadla tepovka nebo watty, nic se neděje. Kromě toho je po sezóně a tělo si potřebuje odpočinout, takže držte výkon na pohodové vytrvalosti, alespoň vás nepřekvapí vyplašená srnka nebo kanec až vám vběhnou do cesty. Budování vytrvalosti chce čas. 

A domluvte se s kamarády – společenský rozměr takové večerní vyjížďky vás zase příjemně zrelaxuje a navíc je to bezpečnější. 

Večerní vyjížďky vám formu nevyladí, ale o to ani nejde. Přes zimní měsíce a hlavně všední dny je skvělé zpestření. Někdo se třeba nerad mučí na ergometru a dá přednost přirozenějšímu pohybu. V každém případě je to skvělá alternativa do zimních měsíců, které cyklistice v našich zeměpisných šířkách moc nepřejí. 

Tak hodně příjemných večerních kilometrů !

text a foto:  Cyklotrenink