Spolupráce s Cyklotreninkem se vyplácí oběma stranám

ilustrační obrázek

Závodní sezóna je již v plném proudu a po druhém závodě Českého poháru v XCO ve Městě Touškov jsem si uvědomil, že naše dlouhodobá spolupráce s našimi nejlepšími závodníky v cross country je velmi prospěšná pro obě strany . Posuďte sami.

V závodě mužů ELITE a U23 obsadili první tři místa muži, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme nebo jsme je měli v trenérském vedení (Ondra Cink, Honza Škarnitzl, Martin Stošek). A to ještě na 7. a 14. místě skončili další naši současní závodníci ( Lukáš Kobes a Tomáš Ševců). 

V ženách je to obdobné. S Jíťou Čábelickou spolupracujeme již několik let a s Jančou Czeczinkarovou pár let do loňského MS v Lenzerheide taktéž. A třeba několikaletá spolupráce s Janem Hirtem byla úspěšně završena jeho angažmá v Astana Pro Team. 

Soustavná cílevědomá spolupráce s našimi závodníky (prakticky každodenní kontakt, denní analýzy tréninků a jejich následná příprava) přináší z dlouhodobého hlediska jednoznačně velmi dobré výsledky kluků a děvčat . Nám trenérům tato spolupráce přináší pocit dobře odvedené práce a mnoho nových zkušeností, protože nejsme neomylní a chyby děláme také, ale můžeme se z nich poučit. Závodníkům zase výsledky! 

A nejsou to jen naši reprezentanti, naše výstavní skříň, ale jsou zde další desítky amatérských cyklistů a cyklistek, kterým připravujeme plány a stejně jako profíkům analyzujeme jejich tréninky, jsme s nimi v pravidelném kontaktu a dlouhodobá spolupráce se pak promítá do závodních úspěchů. I oni mají na amatérské úrovni výborné výsledky. A i tato spolupráce, nám trenérům, přináší pocit uspokojení, ale i mnoho zajímavých zkušeností a nových poznatků. 

Právě a především pro takovou spolupráci byl náš web Cyklotrenink.com založen. Poskytnout amatérskému sportovci profesionální vedení, možnost trénovat jako Ondra Cink nebo Honza Škarnitzl či Jan Hirt. Každý tak může využít naše dlouholeté zkušenosti. A pro amatérské cyklisty, kteří mají omezené časové možnosti, je trénink pod zkušeným vedením velkým přínosem a výsledky se rychle dostaví. 

Mnoho našich klientů si už odzávodilo pod naším vedením svoji TdF, GIRO nebo svoje mistrovství světa, stejně jako Kolo pro život či oblíbené maratony a mountainbikové etapáky. A myslím, že tohle se nám poslední roky daří. Ale chce to i velkou pokoru a respekt vůči svým závodníkům.

text: Karel Martinek
Cyklotrenink podzimní kemp techniky s Kristiánem Hynkem, 1.-3.listopadu 2019

Rádi bychom Vás pozvali na náš tradiční podzimní víkendový kemp, kde se pod vedením zkušených...

Trénink a plány na novou sezónu

Plánujete novou sezónu a přemýšlíte jak zlepšit svoji výkonnost?

Krásné Vánoce a úspěšný rok 2019

Krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku !

Sportovní zátěžové testy cyklistů

Chcete, aby váš trénink byl efektivní, vedl ke zvyšování výkonnosti a využil maximálně váš fyzický...

Cyklokros a jeho možný tréninkový přínos

Oproti klasickým cyklistickým disciplínám se cyklokrosová sezóna odehrává převážně v zimním období. Začíná v září a končí...

Večerní trénink

Léto je pryč, dlouhé dny se zkracují a času na trénink je stále méně a...

Analýza výkonu Ondry Cinka, MS v Lenzerheide 2018

Podívejme se dnes podrobněji na tento závod z pohledu výkonu Ondry Cinka, který nakonec dojel...

CykloTrenink v novém dresu !

CykloTrenink se oblékl do nového dresu! Nové barvy a grafická úprava, mobilní verze, více informací,...

Kemp techniky na Kokoříně s Honzou Škarnitzlem , Ondrou Cinkem a Jitkou Škarnitzlovou se prostě vydařil!

Kemp techniky na Kokoříně  s  Honzou Škarnitzlem , Ondrou Cinkem a Jitkou Škarnitzlovou se prostě...