MS XC 2016 z pohledu našich profesionálních závodníků

Novinky

Na mistrovstvím světa XCO v Novém Městě na Moravě. Z 36 reprezentantů reprezentovalo CYKLOTRENINK 5 závodníků. Junioři David Bártek (trenér Ondra Kobliha) a Pepa Jelínek ( trenér Karel Martinek) Ženy  do 23 let Jana Czeczinkarová ELITE Ženy Jitka Škarnitzlová ELITE Muži Honza Škarnitzl ( všichn

Na mistrovstvím světa XCO v Novém Městě na Moravě. Z 36 reprezentantů reprezentovalo CYKLOTRENINK 5 závodníků.

Junioři David Bártek (trenér Ondra Kobliha) a Pepa Jelínek ( trenér Karel Martinek)

Ženy  do 23 let Jana Czeczinkarová

ELITE Ženy Jitka Škarnitzlová

ELITE Muži Honza Škarnitzl ( všichni pod vedením Karla Martinka)

Pepa Jelínek zajel výborný závod a skončil jako druhý z Čechů na 17 místě! David Bártek se bohužel již s formou nepotkal( především z důvodů nekonečných nominací ) a dojel 62.

Janinka Czeczinkarová měla v kategorii žen do 23 let ty nejvyšší ambice, byť tato kategorie byla nabitá skvělými závodnicemi. Reálně jsme počítali s umístěním do 10 místa, bohužel to nebyl den D a ačkoliv měla výborné nohy ,tak nebyla schopna se dostat do potřebného tempa. Přesto dojela na výborném 12 místě jako nejlepší z našich děvčat!

V Elite ženy jsme měli jedinou zástupkyni Jitku Škarnitzlovou. 10 dní před závodem jí však začalo bolet koleno a musela na 5 dní zcela vysadit z tréninku a v závodě se toto ukázalo jako velký problém. A Jitka dojela na 44 místě.

Letos výborně jezdící Honza Škarnitzl , t.č. vedoucí závodník českého poháru v cross country, nedělní závod rozjel ve velkém stylu a v průběhu klání se pohyboval mezi 12-16 místem. v pátém kole však začal mít problémy s řazením, lehce zvolnil a to se ukazálo v plné míře při průjezdu do posledního kola ,kdy se mu přetrhl řetez a bylo po veškerých nadějích. Jelikož se však jednalo o mistrovství světa, tak Honza zastavil a v depu  si nechal  vyměnit řetěz a závod dojel! Sice až na 64 místě ,ale dojel. Závod nám však ukázal ,že je Honza prozatím dobře připraven na start v Riu a při redukovaných počtech závodníků se mužeme dočkat i umístení na hranici desítky ,což by byl veliký úspěch. Nechme se překvapit