Jan Hirt celkovým vítězem Kolem Rakouska 2016

hirt.jpg

Minulou sobotu byl odstartován silniční etapový závod Okolo Rakouska, na kterém startoval za polský tým CCC i Jan HIRT, svěřenec Karla Martinka.

A že si nevedl vůbec špatně nám ukazala 3 etapa, kde Honza dojel na třetím místě a následující den dokonce ve čtvrté  královské etapě zvítězil a oblékl žlutý trikot! 

Ten pak už ve zbytku závodu uhájil a dovezl ho až do Vídně. 

Před ním z Čechů vyhrál pouze Roman Kreuziger sr. v roce 1991. A v 68. ročnících tohoto závodu, který se podařilo přes všechny problémy od roku 1947 každoročně zorganizovat!, stáli na stupních vítězů pouze tito Češi:

1977 - 2. Jiří Konečný, 3. Svatopluk Henke; 1982 - 2. Libor Matějka; 1983 a 1984 - 3. Lubomír Burda; 1985 - 2. Libor Matějka; 1990 - 2. Roman Kreuziger sr.; 1991 - vítěz Roman Kreuziger sr.; 1993 - 3. Roman Kreuziger sr.; 1995 - 2. František Trkal; 2011 - 2. Leopold König; 2015 - 3. Jan Hirt a 2016 - vítěz Jan Hirt.

Velká gratulace pro našeho závodníka ve službách polského týmu CCC

 

MS XC 2016 z pohledu našich profesionálních závodníků

skarna.jpg

Na mistrovstvím světa XCO v Novém Městě na Moravě. Z 36 reprezentantů reprezentovalo CYKLOTRENINK 5 závodníků.

Junioři David Bártek (trenér Ondra Kobliha) a Pepa Jelínek ( trenér Karel Martinek)

Ženy  do 23 let Jana Czeczinkarová

ELITE Ženy Jitka Škarnitzlová

ELITE Muži Honza Škarnitzl ( všichni pod vedením Karla Martinka)

Pepa Jelínek zajel výborný závod a skončil jako druhý z Čechů na 17 místě! David Bártek se bohužel již s formou nepotkal( především z důvodů nekonečných nominací ) a dojel 62. 

Janinka Czeczinkarová měla v kategorii žen do 23 let ty nejvyšší ambice, byť tato kategorie byla nabitá skvělými závodnicemi. Reálně jsme počítali s umístěním do 10 místa, bohužel to nebyl den D a ačkoliv měla výborné nohy ,tak nebyla schopna se dostat do potřebného tempa. Přesto dojela na výborném 12 místě jako nejlepší z našich děvčat! 

V Elite ženy jsme měli jedinou zástupkyni Jitku Škarnitzlovou. 10 dní před závodem jí však začalo bolet koleno a musela na 5 dní zcela vysadit z tréninku a v závodě se toto ukázalo jako velký problém. A Jitka dojela na 44 místě.

Letos výborně jezdící Honza Škarnitzl , t.č. vedoucí závodník českého poháru v cross country, nedělní závod rozjel ve velkém stylu a v průběhu klání se pohyboval mezi 12-16 místem. v pátém kole však začal mít problémy s řazením, lehce zvolnil a to se ukazálo v plné míře při průjezdu do posledního kola ,kdy se mu přetrhl řetez a bylo po veškerých nadějích. Jelikož se však jednalo o mistrovství světa, tak Honza zastavil a v depu  si nechal  vyměnit řetěz a závod dojel! Sice až na 64 místě ,ale dojel. Závod nám však ukázal ,že je Honza prozatím dobře připraven na start v Riu a při redukovaných počtech závodníků se mužeme dočkat i umístení na hranici desítky ,což by byl veliký úspěch. Nechme se překvapit


www.cyklotrenink.com

Novinky

 • 12.07.2016 aktuality a výsledky

  Rozhovor s Janem Hirtem

  Rozhovor s Janem Hirtem - svěřencem Karla Martinka - o jeho úspěšném působení na závodě kolem Rakouska i o dalších plánech a případném přestupu do World Tour.

 • 12.07.2016 aktuality a výsledky

  Silniční TransAlp z pohledu našeho závodníka Jirky Šraina

  web-TTMS0675.jpeg

  Náš závodník Jirka Šrain a jeho kamarád Petr Harnoš se letos poprvé  zúčastnili legendárního  amatérského silničního etapového závodu Trans Alp 2016!

  Nedalo mi to a poprosil jsem Jirku o krátké zhodnocení jejich účasti v tomto etapáku! A řeknu to takto: ONI SE JEN NEZÚČASTNILI, ALE ONI ZÁVODILI a skončili v tom velkém množství závodníků v kategorii na 37 místě a  na celkovém skvělém 67 místě! Klobouk dolů a velká gratulace oboum klukům!

  Tady je krátká Jirkova zpověď:

   

  pokračovat »

 • 11.07.2016 aktuality a výsledky

  Povedlo se! Jan Hirt se stal celkovým vítězem "Okolo Rakouska"

  image.jpeg

  Vítězem silničního etapového závodu  Okolo Rakouska 2016 se stal Jan Hirt. Obrovská gratulace k vítězství v závodě "68. Österreich Radrundfahrt!".

 • 27.08.2015 aktuality a výsledky

  KPŽ - Manitou Železné hory

  2,5.jpg

  Po tropických závodech bylo na startu po dlouhé době příjemně. Náměstí v Chrudimi vítalo již tradiční závod série Kolo pro život, kde se každoročně sejde kvalitní konkurence. Po úvodních schodech čekalo na závodníky 68 km.
  Nejlépe si vedl Ondra Kobliha, který obsadil absolutně 26. místo a v kategorii dojel na 6. místě.  Těsně za Odnrou dojel na 28.místě celkově a třetí v kategorii Pepa Holub a 35. celkově a 10. v kategorii Pepa Jelínek .Výborný výsledek zajel Radek Seeman, který v absolutním pořadí obsadil 59. místo a v kategorii bral 15. místo. Adam Sedláček se první půlku závodu pohyboval do dvacátého místa, nicméně nakonec přijel na 79. místě a v kategorii na 15. místě. Standa Koros 57. a Ondra Fišera 75 místě. Do první stovky se dostali ještě Radek Šolc, který přijel na 91. místě a Martin Hajný na 97. místě.
  David Hromada přijel na 133. místě a Svaťa Hajný na 209. místě, v kategorii byl však Svaťa na 15. místě.
  Naše ženy si vedly také výborně – Irena Berková (Amenity Extrem sport) nestačila jen na vítězku závodu Annu Šmídovou, v kategorii však Irena brala 1. místo. Její týmová kolegyně Jana Bednaříková obsadila celkově v ženách 6. místo a v kategorii skončila na 3. místě. Katka Sedláčková obsadila na 40 km trati na 9. místě.

  Všem závodníkům děkujeme a přejeme mnoho sil do závěrečné části sezony!! :-)


partneři projektu:
EnervitEquinoxQuarq - měřiče výkonuAtex sportovní oblečeníPAUL LANGE – OSTRAVA, s.r.o.Allsystem.czSweep Technical AdvanceVstup pro členy
zapamatovat na tomto počítači