MS XC 2016 z pohledu našich profesionálních závodníků

ilustrační obrázek

Na mistrovstvím světa XCO v Novém Městě na Moravě. Z 36 reprezentantů reprezentovalo CYKLOTRENINK 5 závodníků. Junioři David Bártek (trenér Ondra Kobliha) a Pepa Jelínek ( trenér Karel Martinek) Ženy  do 23 let Jana Czeczinkarová ELITE Ženy Jitka Škarnitzlová ELITE Muži Honza Škarnitzl ( všichn

Na mistrovstvím světa XCO v Novém Městě na Moravě. Z 36 reprezentantů reprezentovalo CYKLOTRENINK 5 závodníků.

Junioři David Bártek (trenér Ondra Kobliha) a Pepa Jelínek ( trenér Karel Martinek)

Ženy  do 23 let Jana Czeczinkarová

ELITE Ženy Jitka Škarnitzlová

ELITE Muži Honza Škarnitzl ( všichni pod vedením Karla Martinka)

Pepa Jelínek zajel výborný závod a skončil jako druhý z Čechů na 17 místě! David Bártek se bohužel již s formou nepotkal( především z důvodů nekonečných nominací ) a dojel 62. 

Janinka Czeczinkarová měla v kategorii žen do 23 let ty nejvyšší ambice, byť tato kategorie byla nabitá skvělými závodnicemi. Reálně jsme počítali s umístěním do 10 místa, bohužel to nebyl den D a ačkoliv měla výborné nohy ,tak nebyla schopna se dostat do potřebného tempa. Přesto dojela na výborném 12 místě jako nejlepší z našich děvčat! 

V Elite ženy jsme měli jedinou zástupkyni Jitku Škarnitzlovou. 10 dní před závodem jí však začalo bolet koleno a musela na 5 dní zcela vysadit z tréninku a v závodě se toto ukázalo jako velký problém. A Jitka dojela na 44 místě.

Letos výborně jezdící Honza Škarnitzl , t.č. vedoucí závodník českého poháru v cross country, nedělní závod rozjel ve velkém stylu a v průběhu klání se pohyboval mezi 12-16 místem. v pátém kole však začal mít problémy s řazením, lehce zvolnil a to se ukazálo v plné míře při průjezdu do posledního kola ,kdy se mu přetrhl řetez a bylo po veškerých nadějích. Jelikož se však jednalo o mistrovství světa, tak Honza zastavil a v depu  si nechal  vyměnit řetěz a závod dojel! Sice až na 64 místě ,ale dojel. Závod nám však ukázal ,že je Honza prozatím dobře připraven na start v Riu a při redukovaných počtech závodníků se mužeme dočkat i umístení na hranici desítky ,což by byl veliký úspěch. Nechme se překvapit
Jarní strava cyklistů pro maximální sezonu

Připravili jsme pro vás na našich stránkách novou rubriku, ve které se budeme věnovat stravě...

Jana Czeczinkarová a její návrat po zranění

Koncem února ji při rozjíždění před závodem na Kypru smetlo ze silnice velké terénní auto....

Velká gratulace do Francie !

 Velkou gratulaci posíláme naší svěřenkyni Janičce Czeczinkarové  do Francie k zisku třetího místa a bronzové...