Mistrovství světa crosscountry – Lenzerheide, Švýcarsko

ilustrační obrázek
Dalších 9 fotografií v galerii

Minulý týden jsme se rozhodli navštívit závody MS v crosscountry ve Švýcarsku, v současném středobodu XC cyklistiky, v lyžařském středisku Lenzerheide, které leží v nadmořské výšce cca 1500 metru nad mořem.

A to především proto, že v nominaci na toto MS jsme měli 5 našich závodníků, o které Cyklotrenink tréninkově pečuje. V U23 to byla Janu Czeczinkarová a Matěj Průdek a v kategorii ellite Jitku Škarnitzlová, Honza Škarnitzl a Ondřej Cink.

Švýcarsko nás ani nepřekvapilo perfektní organizaci samotných závodů MS. Trať byla velmi rychlá a výkonnostně extrémně těžká.

Z pohledu výsledkového nám udělala radost Jitka Škarnitzlová, která zajela svůj nejlepší letošní závod a jednoznačně potvrdila výrazný výkonnostní vzestup. Nakonec dojela na 18 místě a především v prvních dvou kolech se pohybovala na 8-10 pozici. „Trať mi opravdu seděla. Cítila jsem se od prvního šlápnutí velmi dobře a povedlo se mě výborně odstartovat. První dvě kola jsem se pohybovala okolo osmého místa a byla jsem sama velmi překvapena. V následujících kolech jsem se lehce propadala pořadím, ale jsem moc spokojená a samotný výsledek je super“, nám hned po závodech řekla Jíťa.

V závode mužů jsme měli dvě želízka a oběma klukům se dařilo! Ondra Cink se dlouho držel na 14 pozici a nakonec skončil celkově 16 !! „Závod to byl velmi těžký a rychlý! Snažil jsem se v každém kole v tom asfaltovém kopci jet na doraz a předjíždět, ale od 4 kola jsem začal ztrácet v technických pasážích a na kořenech, kde jsem si prostě vybral daň za tu extrémní intenzitu na tom asfaltu! Ale jinak jsem spokojený jak s dnešním výsledkem, tak i s letošní celou sezonou.“

Honza Škarnitzl dojel celkové 20 ale nebýt pádu a drobných chyb v posledním kole, tak atakoval 17 příčku! Pro Honzu a pro nás byl tento závod po nemoci docela neznámou, který nakonec dopadl dle našich představ! „Dnes se mi jelo od startu velmi dobře. Od začátku závodu jsem se posouval v pořadí. Kopec mi seděl a kdyby nebylo těch chyb a pádu v posledním kole, tak bych byl teď mnohem spokojenější. Na druhou stranu 20 místo po nedávném nachlazení beru jako velmi slušné zakončení letošní sezóny.“

Jana Czeczinkarová v závodě žen U23 obsadila 29. místo a Matěj Průdek ve stejně kategorii mužů skončil na 28. místě.

Po návratu se všemi závodníky provedeme ještě podrobnou analýzu samotného závodu a rádi se s vámi o ní podělíme v nejbližší době.

text a foto: Cyklotrenink
Spolupráce s Cyklotreninkem se vyplácí oběma stranám

Závodní sezóna je již v plném proudu a po druhém závodě Českého poháru v XCO...

Trénink a plány na novou sezónu

Plánujete novou sezónu a přemýšlíte jak zlepšit svoji výkonnost?

Krásné Vánoce a úspěšný rok 2019

Krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku !

Sportovní zátěžové testy cyklistů

Chcete, aby váš trénink byl efektivní, vedl ke zvyšování výkonnosti a využil maximálně váš fyzický...

Cyklokros a jeho možný tréninkový přínos

Oproti klasickým cyklistickým disciplínám se cyklokrosová sezóna odehrává převážně v zimním období. Začíná v září a končí...

Večerní trénink

Léto je pryč, dlouhé dny se zkracují a času na trénink je stále méně a...

Analýza výkonu Ondry Cinka, MS v Lenzerheide 2018

Podívejme se dnes podrobněji na tento závod z pohledu výkonu Ondry Cinka, který nakonec dojel...

CykloTrenink v novém dresu !

CykloTrenink se oblékl do nového dresu! Nové barvy a grafická úprava, mobilní verze, více informací,...

Kemp techniky na Kokoříně s Honzou Škarnitzlem , Ondrou Cinkem a Jitkou Škarnitzlovou se prostě vydařil!

Kemp techniky na Kokoříně  s  Honzou Škarnitzlem , Ondrou Cinkem a Jitkou Škarnitzlovou se prostě...