O systému „Cyklotrenink.com“

Za několik dní zahájíme osmý rok naší existence.Naším cílem bude nadále  snaha reagovat na výrazné události ,které budou hýbat cyklistickou veřejností. To znamená reagovat, hodnotit a přinášet fundované názory na aktuální události. Poskytovat i rozhovory s předními cyklisty  nebo funkcionáři . Chtěl bych  aby se tyto stránky dostaly do povědomí celé cyklistické veřejnosti. Pomáhat lidem ,kteří s cyklistikou teprve začínají, kteří hledají odpovědi na vznikající problémy. Cyklistická veřejnost musí vědět, že ač spolupracujeme s našimi nejlepšími cyklistickými profesionály, tak cílem naší práce bude především vycházet vstříc rekreačním , amatérským cyklistům. Těm ,kteří dle mého názoru odbornou pomoc potřebují nejvíce.

Hlavní náplň našeho serveru se však nemění a tou je příprava tréninkových plánů pro cyklistiku. O systému cyklotrénink.com a o jeho odbornou úroveň se stará tým odborníků, kteří se pohybují v naší cyklistice již dlouhá léta.  Čtyři roky jsme byli jediní, kteří poskytovali  kvalitní a nelehkou práci t tomto projektu.Další čtyři roky  již nejsme  jediným serverem v
Čechách poskytujícím trénink po Internetu. To nás nutí k tomu, abychom svou práci dělali ještě kvalitněji a zodpovědněji. Mě však mrzí jediná věc. Skupinka lidí, kteří spustili své stránky, zcela nehorázně okopírovala zevnějšek stránek našich. Myslím ,že je to jednak neférové, ale především ve slušné společnosti se takové věci prostě nedělají.

Smyslem naší práce je poskytovat vysoce profesionální, celoroční, přísně individuální a komplexní péči pro všechny kategorie cyklistů. Plány jsou připravené podle osobních  fyziologických a výkonnostních charakteristik, zkušeností a časových možností našich klientů. Máme bohaté zkušenosti s přípravou tréninkových plánů ( silnice, MTB, cyklokros, triatlon, MTBO ) pro všechny výkonnostní kategorie a věkové skupiny, od ambiciózních cykloturistů, přes hobby závodníky až po profesionály ( Ivan Rybařík, Tomáš Trunscka, Ondřej Sosenka, Radim Kořínek, Petr Dlask, Kristián Hynek,  Barbora Radová atd. ).

Musím zde zdůraznit některé zásadní momenty. Mnoho zájemců v minulých  bylo odrazeno od spolupráce s námi, mylnou domněnkou, že jsme web, připravující plány pouze pro profesionály nebo výkonnostní cyklisty! A další aspekt, který potencionální adepty na spolupráci odradil byl ten, že plány, které se připravují pro klienta jsou dílem počítače! To je bohužel zkušenost s většinou zahraničních webů, kde tréninkové plány v ceně několika tisíc Kč měsíčně jsou skutečně vygenerovány počítačem a klient nemá svého osobního trenéra!

I po těch skoro osmi letech existence našeho webu jsou všechny tréninkové plány připravovány výhradně námi trenéry, počítač měl pouze za úkol nám tuto práci usnadnit a odeslat naše snažení ( tréninkový plán ) klientovi přes Internet k němu na stůl. ( resp. do jeho počítače ). A tak to zůstane i nadále!

Pro další sezóny máme pro vás všechny připraveny 3  úrovně tréninkového vedení a věřím, že si z nich vybere i ten nejnáročnější klient. Náš projekt „Cyklotrénink“ je tu především pro vás všechny, kteří se chcete cyklistikou bavit a ne živit. Zároveň však chcete svůj vložený čas do tréninkové přípravy co nejlépe zefektivnit a zúročit. Právě vy jste pro nás a naše zkušenosti, tím nejlepším „materiálem k vybroušení“.
MUDr. Karel Martinek

Novinky

• 20.01.2014 aktuality a výsledky

Cyklomaraton Winter Hradec Králové 2014

Pro více než čtyři stovky nedočkavých bikerů si na sobotu připravili v Hradci Králové první letošní bikový maraton. I přes dlouhodboě příznivé podmínky pro cyklisty jako dělané bez sněhu a mrazů bylo na trati bláta více než dost. Cílová fotografie mluví za vše. Celkovým vítězem se stal Hradečák Martin Horák, následován naším klientem také z Hradce Králové, Martinem Splítkem a Janem Procházkou. Nejrychlejší ženou v cíli pak byla Ivana Loubková. Všem gratulujeme!

pokračovat »

• 01.12.2013 aktuality a výsledky

Máte rádi výzvy? Hledá se cyklista do týmu na Race Across America

Náš kamarád a zapalený cyklista Jirka Kříž se spolu s dvěma dalšími podobně nadšenými kamarády chystá na legendární RAAM - Race Acrross America. Píše: "Mám dva parťáky a chybí nám čtvrtý do „“časovkářského“ týmu. Všichni tři jsme vášniví cyklisté tělem i duší, např. jeden z nás jel silniční závod na paralympiádě v Sydney, jeden z nás úspěšně zajel Crocodile Trophy a jeden z nás objel na kole svět. Silniční závod, na který se chystáme, není obyčejnou časovkou, není v Evropě, není levný a šance na jeho absolvování se naskytne třeba jednou za život (nebo spíš vůbec). Časový limit je 9 dnů, délka trasy 4850 km, nejvyšší bod 3310 m, nejnižší bod -70 m a konkurence je převeliká. Tým jede štafetovým způsobem, zázemí poskytují doprovodná vozidla s podpůrným týmem.

• 22.09.2013 aktuality a výsledky

Author Pražská 50

Vítězem dnešní Pražské 50 se stal Venca Ježek před Michalem Bubílkem a Tomášem Jiránkem. Petr Tatíček obsadil celkové 7. místo, Jakub Šilar, který bojoval o bednu, bohužel skončil s rozbitým kolenem a naštípnutou rukou v nemocnici (přejeme brzké zhojení). Vláďa John dojel na pěkném 33. místě, Pepa Soušek na 47. a jen kousek mu chyběl na bednu ve své kategorii, Michal Prokop 55., Tomáš Homolka 56., Míša Procházková 74. a 1. v kategorii (2. absolutně v ženách),Natálka Šmejkalová skončila v ženách absolutně třetí a první ve své kategorii. Honza Sušánka pak obsadil po několikaletém tréninkovém výpadku pěkné 114. místo.

• 18.09.2013 aktuality a výsledky

Valtické Cyklobraní Kooperativy

V sobotu se konal jeden z posledních dílů seriálu Kolo pro život ve Valticích. Padl účastnický rekord letošního Kola pro život! Pomyslným králem Valtic se stal biker týmu Česká spořitelna-Specialized Pavel Boudný. Za hustého deště, který z jinak relativně snadné tratě udělal pekelně těžkou, porazil zkušený biker v samém závěru hlavního závodu na 54 kilometrů Václava Ježka. Ten v cíli ztratil šest vteřin. Boudného týmový kolega Matouš Ulman obsadil třetí příčku. Náš svěřenec Tomáš Tvrdík bral nepopulární čtrvté místo. Nejrychlejší ženou se pak stala Irena Berková před naší závodnicí Míšou Procházkovou, která předvedla pěkný výkon a třetí Veronikou Bláhovou. Dále se závodu zúčastnili další naši závodníci a klienti: Jirka Křivánek dojel celkově na  desátém místě a třetí ve své kategorii,Patrik Muller dojel na 33. místě celkově a šestý v kategorii,Tomáš Homolka na 48. místě celkově a desátý v kategorii, Petr Hruška obsadil 36. místo v absolutním pořadí. Všem moc gratulujeme!