O systému „Cyklotrenink.com“

Za několik dní zahájíme osmý rok naší existence.Naším cílem bude nadále  snaha reagovat na výrazné události ,které budou hýbat cyklistickou veřejností. To znamená reagovat, hodnotit a přinášet fundované názory na aktuální události. Poskytovat i rozhovory s předními cyklisty  nebo funkcionáři . Chtěl bych  aby se tyto stránky dostaly do povědomí celé cyklistické veřejnosti. Pomáhat lidem ,kteří s cyklistikou teprve začínají, kteří hledají odpovědi na vznikající problémy. Cyklistická veřejnost musí vědět, že ač spolupracujeme s našimi nejlepšími cyklistickými profesionály, tak cílem naší práce bude především vycházet vstříc rekreačním , amatérským cyklistům. Těm ,kteří dle mého názoru odbornou pomoc potřebují nejvíce.

Hlavní náplň našeho serveru se však nemění a tou je příprava tréninkových plánů pro cyklistiku. O systému cyklotrénink.com a o jeho odbornou úroveň se stará tým odborníků, kteří se pohybují v naší cyklistice již dlouhá léta.  Čtyři roky jsme byli jediní, kteří poskytovali  kvalitní a nelehkou práci t tomto projektu.Další čtyři roky  již nejsme  jediným serverem v
Čechách poskytujícím trénink po Internetu. To nás nutí k tomu, abychom svou práci dělali ještě kvalitněji a zodpovědněji. Mě však mrzí jediná věc. Skupinka lidí, kteří spustili své stránky, zcela nehorázně okopírovala zevnějšek stránek našich. Myslím ,že je to jednak neférové, ale především ve slušné společnosti se takové věci prostě nedělají.

Smyslem naší práce je poskytovat vysoce profesionální, celoroční, přísně individuální a komplexní péči pro všechny kategorie cyklistů. Plány jsou připravené podle osobních  fyziologických a výkonnostních charakteristik, zkušeností a časových možností našich klientů. Máme bohaté zkušenosti s přípravou tréninkových plánů ( silnice, MTB, cyklokros, triatlon, MTBO ) pro všechny výkonnostní kategorie a věkové skupiny, od ambiciózních cykloturistů, přes hobby závodníky až po profesionály ( Ivan Rybařík, Tomáš Trunscka, Ondřej Sosenka, Radim Kořínek, Petr Dlask, Kristián Hynek,  Barbora Radová atd. ).

Musím zde zdůraznit některé zásadní momenty. Mnoho zájemců v minulých  bylo odrazeno od spolupráce s námi, mylnou domněnkou, že jsme web, připravující plány pouze pro profesionály nebo výkonnostní cyklisty! A další aspekt, který potencionální adepty na spolupráci odradil byl ten, že plány, které se připravují pro klienta jsou dílem počítače! To je bohužel zkušenost s většinou zahraničních webů, kde tréninkové plány v ceně několika tisíc Kč měsíčně jsou skutečně vygenerovány počítačem a klient nemá svého osobního trenéra!

I po těch skoro osmi letech existence našeho webu jsou všechny tréninkové plány připravovány výhradně námi trenéry, počítač měl pouze za úkol nám tuto práci usnadnit a odeslat naše snažení ( tréninkový plán ) klientovi přes Internet k němu na stůl. ( resp. do jeho počítače ). A tak to zůstane i nadále!

Pro další sezóny máme pro vás všechny připraveny 3  úrovně tréninkového vedení a věřím, že si z nich vybere i ten nejnáročnější klient. Náš projekt „Cyklotrénink“ je tu především pro vás všechny, kteří se chcete cyklistikou bavit a ne živit. Zároveň však chcete svůj vložený čas do tréninkové přípravy co nejlépe zefektivnit a zúročit. Právě vy jste pro nás a naše zkušenosti, tím nejlepším „materiálem k vybroušení“.
MUDr. Karel Martinek

Novinky

• 23.05.2015 aktuality a výsledky

ŠKODA BIKE 2015

Tak a jeden z nejprestižnějších závodů v Plzni  ŠKODA BIKE  zná své vítěze. Na dlouhé trati došlo k nádhernému špurtu nejsilnější čtveřice dnešního závodu a první místo vybojoval Ivan Rybařík, před Jirkou Reehem a třetím Ondrou Paurem. Bramborová medalie zbyla na " Fábu" , neboli na Láďu Fabišovského.  Ale je potřeba zdůraznit i naší( Cyklotreninkovou) výraznou stopu v podobě celkově 18. místa a "bedny" čili 3. místa v kategorii Jardy Tomáška! Na 22. místě celkově a 4. v kategorii dojel další náš závodník a tím nebyl nikdo jiný, než další  plzeňák Tomáš Homolka. O místo za ním dorazil na 23. místě celkově a 5. v kategorii třetí hoch CYKLOTRENINKU Marťas Šesták.

Gratuluji vítězům, ale především děkuji za vzornou reprezentaci týmu CYKLOTRENINK naším klukům, Jardovi, Tomášovi a Martinovi!

• 20.05.2015 aktuality a výsledky

KPŽ Mladá Boleslav

V sobotu 16.května  se uskutečnil další díl seriálu Kola pro život v Mladé Boleslavi. Jako vždy byli aktéry této šou i naši klienti a především závodníci našeho týmu CYKLOTRENINK

Dlouhou trasu vyhrál Pavel Boudný z týmu ČS - Accolade.  24. celkově a 6. v kategorii dojel Pepa Holub, který každý závod atakuje dvacítku nejlepších! Ondra Mikule  skončil na 36. místě celkově a 9. v kategorii. Standa Koros opět zajel skvěle a dorazil do cíle 47. celkově a 12. v kategorii. Náš trenér Ondra Kobliha nastoupil na start po angíně a proto si myslíme, že 58. příčka celkově a 16. v kategorii bylo asi  sobotní maximum Ondry. David Trávníček  letos potvrzuje vzestup celkové výkonnosti a celkové 82. místo a 14. v kategorii je to důkazem! Martin Hajný se prozatím stále letos hledá po opakovaných problémech se zdravím a patrně asi není moc spokojen s celkovým 145. místem, tím více, že vloni byl Marťas pravidelným "návštěvníkem"  druhé padesátky závodníků v cili. Naopak David Hromada velmi mile překvapil  149. místem celkově a 28. v kategorii. Svaťa Hajný, kapitán našeho týmu si připsal příjemné 255. místo celkově a 23. v kategorii.

Naše nová posila v CYKLOTRENINKU Olga Bohabojová dojela v ženách na pěkném celkovém 20. místě a 7. v kategorii !

Na kratší 34.km trati jsme též měli zástupce a to Aleše Kroužeckého, který letos dojel na celkovém 45. místě a 13. v kategorii. Zlepšení oproti loňsku je o 6 minut!!

Přátelé, všem vám moc děkuji za snahu a  velmi dobré výsledky v Mladé Boleslavi!!!

AUTHOR Bezděz 2015

V neděli proběhl další závod v okolí dominanty královského hradu Bezděz a v oblasti Doks. Závodu se zúčastnilo okolo 900 cyklistů a cyklistek, což je v dnešní době velkého množství závodů opravdu neskutečné číslo. Hovoří to o skvělé práci pořadatelů závodu v čele s Petrem Kloučkem.

Pro náš tým byl tento závod charakterizován především výborným výkonem Ondry Mikuleho , který dorazil do cíle na celkově pátém místě a v kategorii do 29 let zvítězil ! A vzhledem k tomu, že Ondra jel den před tím závod KPŽ v Mladé Boleslavi, tak nelze než zatleskat a před Ondrou smeknout pomyslný klobouk.

Ondro díky za výborný výkon a skvělou reprezentaci  v barvách Cyklotreninku !

FOX GALAXY MARATON PRACHATICE

FGP15KP0073.JPG

Galaxy seriál má za sebou letos druhou část, která se odehrála v Prachaticích. A byla opět za účasti našich závodníků CYKLOTRENINK. A opět jsme v kategorii byli na "bedně" !

Na dlouhé trati zvítězil David Kníže, Celkově 18. a 3. v kategorii skončil Láďa John, 29. celkově a 8. v kategorii dojel Martin Šesták. O místo za mím celkově i v kategorii skončil Jarda Tomášek.

Jak by řekli fandové hokeje: "Hoši děkujem"