Aktuality a výsledky

Aktuality

 • 12.07.2016

  Rozhovor s Janem Hirtem

  Rozhovor s Janem Hirtem - svěřencem Karla Martinka - o jeho úspěšném působení na závodě kolem Rakouska i o dalších plánech a případném přestupu do World Tour.

 • 12.07.2016

  Silniční TransAlp z pohledu našeho závodníka Jirky Šraina

  web-TTMS0675.jpeg

  Náš závodník Jirka Šrain a jeho kamarád Petr Harnoš se letos poprvé  zúčastnili legendárního  amatérského silničního etapového závodu Trans Alp 2016!

  Nedalo mi to a poprosil jsem Jirku o krátké zhodnocení jejich účasti v tomto etapáku! A řeknu to takto: ONI SE JEN NEZÚČASTNILI, ALE ONI ZÁVODILI a skončili v tom velkém množství závodníků v kategorii na 37 místě a  na celkovém skvělém 67 místě! Klobouk dolů a velká gratulace oboum klukům!

  Tady je krátká Jirkova zpověď:

   

  "Před několika lety jsem, už si ani nevzpomínám kde, narazil na existenci etapového závodu přes Alpy - silničního TransAlpu. Protože občas jezdím na cyklomaratony do Alp, účast na tomto závodě pro mě byla celkem velkou výzvou, do té doby jsem žádný etapový závod nejel.

   V říjnu jsem se, během první hodiny po otevření přihlášek, spolu s kamarádem Petrem Harnošem přihlásil (jde o závod dvojic) a o motivaci k tréninku pod Karlovým vedením bylo na příštího 3/4 roku postaráno. Zbývalo jen odpočítávat čas do dne D - tedy 26. června.
   
  Na startu v tirolském Imstu se nás sešlo zhruba 400 dvoučlenných teamů, mezi nimi "pouze" 3 české a 2 české z poloviny (což bylo podle účastníků minulých ročníků poměrně málo). Většina etap měla začátak neutralizován (což v praxi znamenalo že se jelo za autem), naplno se startovalo pod prvním kopcem. Někde to bylo opravdu jen vyjet z města, jinde trochu delší vzdálenost.
   
  Cíl byl v Riva del Garda, kde jsme v nohách měli za týden téměř 900 km a nastoupáno přes 19 000 výškových metrů. Slušná porce. Pro člověka, který pořádně nevědel do čeho jde. Už pár dní před cílem jsem dvěma Němcům říkal, že akumuluju únavu za nás za oba - až mě zarazilo, že jak jsme první dny byli s Petrem celkem vyrovnaní, v druhé půlce se mezi námi rozdíl hodně zvětšoval. Na druhou stranu, na startu jsem to, že celkově skončíme v první stovce nečkal - skončili jsme, a docela s rezervou :-)
   
  Organizaci závodu se toho moc vytknout nedá, zajištění trasy je na podobné úrovni, na kterou jsem z Alp zvyklý (jede se za plného provozu). Ubytování v tělocvičnách jsme nakonec zavrhli a vzali za vděk hotelům, tašku s věcma (i tašky jsme nafasovali) jsme nechali ráno na recepci hotelu a odpoledne čekala na recepci v dalším hotelu - teda většinou :-) V cíli vždy občerstvení zajištěné cílovým městem, každý večer pak Pasta Party. No, oba jsme něco málo přibrali :-) Stejně tak je postaráno o dopravu z Gardy do Imstu pro závodníky i pro kola. Absolvovat TransAlp se dá bez problémů i když s sebou člověk nemá žádný doprovod, stačí si najít vhodného partnera na závod"( PS: Ano dá, ale nestačí najít jen vhodného partnera, je potřeba mít setsakramentsky natrénováno:)-vsuvka editora). 

 • 11.07.2016

  Povedlo se! Jan Hirt se stal celkovým vítězem "Okolo Rakouska"

  image.jpeg

  Vítězem silničního etapového závodu  Okolo Rakouska 2016 se stal Jan Hirt. Obrovská gratulace k vítězství v závodě "68. Österreich Radrundfahrt!".

 • 27.08.2015

  KPŽ - Manitou Železné hory

  2,5.jpg

  Po tropických závodech bylo na startu po dlouhé době příjemně. Náměstí v Chrudimi vítalo již tradiční závod série Kolo pro život, kde se každoročně sejde kvalitní konkurence. Po úvodních schodech čekalo na závodníky 68 km.
  Nejlépe si vedl Ondra Kobliha, který obsadil absolutně 26. místo a v kategorii dojel na 6. místě.  Těsně za Odnrou dojel na 28.místě celkově a třetí v kategorii Pepa Holub a 35. celkově a 10. v kategorii Pepa Jelínek .Výborný výsledek zajel Radek Seeman, který v absolutním pořadí obsadil 59. místo a v kategorii bral 15. místo. Adam Sedláček se první půlku závodu pohyboval do dvacátého místa, nicméně nakonec přijel na 79. místě a v kategorii na 15. místě. Standa Koros 57. a Ondra Fišera 75 místě. Do první stovky se dostali ještě Radek Šolc, který přijel na 91. místě a Martin Hajný na 97. místě.
  David Hromada přijel na 133. místě a Svaťa Hajný na 209. místě, v kategorii byl však Svaťa na 15. místě.
  Naše ženy si vedly také výborně – Irena Berková (Amenity Extrem sport) nestačila jen na vítězku závodu Annu Šmídovou, v kategorii však Irena brala 1. místo. Její týmová kolegyně Jana Bednaříková obsadila celkově v ženách 6. místo a v kategorii skončila na 3. místě. Katka Sedláčková obsadila na 40 km trati na 9. místě.

  Všem závodníkům děkujeme a přejeme mnoho sil do závěrečné části sezony!! :-)partneři projektu:
EnervitEquinoxQuarq - měřiče výkonuAtex sportovní oblečeníPAUL LANGE – OSTRAVA, s.r.o.Allsystem.czSweep Technical AdvanceVstup pro členy
zapamatovat na tomto počítači