Články

Články

 • 05.09.2016

  Cyklotrenink Kemp Techniky 2016 je opět po roce tady - Ostaš a opět Ostaš

  MSF_1655.JPG

 • 12.07.2016

  Jan Hirt celkovým vítězem Kolem Rakouska 2016

  hirt.jpg

  Minulou sobotu byl odstartován silniční etapový závod Okolo Rakouska, na kterém startoval za polský tým CCC i Jan HIRT, svěřenec Karla Martinka.

  A že si nevedl vůbec špatně nám ukazala 3 etapa, kde Honza dojel na třetím místě a následující den dokonce ve čtvrté  královské etapě zvítězil a oblékl žlutý trikot! 

  Ten pak už ve zbytku závodu uhájil a dovezl ho až do Vídně. 

  Před ním z Čechů vyhrál pouze Roman Kreuziger sr. v roce 1991. A v 68. ročnících tohoto závodu, který se podařilo přes všechny problémy od roku 1947 každoročně zorganizovat!, stáli na stupních vítězů pouze tito Češi:

  1977 - 2. Jiří Konečný, 3. Svatopluk Henke; 1982 - 2. Libor Matějka; 1983 a 1984 - 3. Lubomír Burda; 1985 - 2. Libor Matějka; 1990 - 2. Roman Kreuziger sr.; 1991 - vítěz Roman Kreuziger sr.; 1993 - 3. Roman Kreuziger sr.; 1995 - 2. František Trkal; 2011 - 2. Leopold König; 2015 - 3. Jan Hirt a 2016 - vítěz Jan Hirt.

  Velká gratulace pro našeho závodníka ve službách polského týmu CCC

   

 • 07.07.2016

  MS XC 2016 z pohledu našich profesionálních závodníků

  skarna.jpg

  Na mistrovstvím světa XCO v Novém Městě na Moravě. Z 36 reprezentantů reprezentovalo CYKLOTRENINK 5 závodníků.

  Junioři David Bártek (trenér Ondra Kobliha) a Pepa Jelínek ( trenér Karel Martinek)

  Ženy  do 23 let Jana Czeczinkarová

  ELITE Ženy Jitka Škarnitzlová

  ELITE Muži Honza Škarnitzl ( všichni pod vedením Karla Martinka)

  Pepa Jelínek zajel výborný závod a skončil jako druhý z Čechů na 17 místě! David Bártek se bohužel již s formou nepotkal( především z důvodů nekonečných nominací ) a dojel 62. 

  Janinka Czeczinkarová měla v kategorii žen do 23 let ty nejvyšší ambice, byť tato kategorie byla nabitá skvělými závodnicemi. Reálně jsme počítali s umístěním do 10 místa, bohužel to nebyl den D a ačkoliv měla výborné nohy ,tak nebyla schopna se dostat do potřebného tempa. Přesto dojela na výborném 12 místě jako nejlepší z našich děvčat! 

  V Elite ženy jsme měli jedinou zástupkyni Jitku Škarnitzlovou. 10 dní před závodem jí však začalo bolet koleno a musela na 5 dní zcela vysadit z tréninku a v závodě se toto ukázalo jako velký problém. A Jitka dojela na 44 místě.

  Letos výborně jezdící Honza Škarnitzl , t.č. vedoucí závodník českého poháru v cross country, nedělní závod rozjel ve velkém stylu a v průběhu klání se pohyboval mezi 12-16 místem. v pátém kole však začal mít problémy s řazením, lehce zvolnil a to se ukazálo v plné míře při průjezdu do posledního kola ,kdy se mu přetrhl řetez a bylo po veškerých nadějích. Jelikož se však jednalo o mistrovství světa, tak Honza zastavil a v depu  si nechal  vyměnit řetěz a závod dojel! Sice až na 64 místě ,ale dojel. Závod nám však ukázal ,že je Honza prozatím dobře připraven na start v Riu a při redukovaných počtech závodníků se mužeme dočkat i umístení na hranici desítky ,což by byl veliký úspěch. Nechme se překvapit

 • 11.09.2015

  Kemp techniky 2015 - opět na Ostaši

  MSF_1770.JPG

  Tak přátelé, už bylo na čase oznámit termín bajkového CYKLOTRENINK KEMPU 2015

  Datum konání: 16.-18. říjen 2015

  Místo: Chatová osada OSTAŠ (kde také jinde, něž na Ostaši :-) )

  Chcete se naučit v terénu na svém horském kole něco víc, pod dohledem zkušených závodníků? Chcete příští rok ujíždět soupeřům třeba právě díky náskoku při sjíždění obtížných sjezdů a výjezdů? Tak i proto a pro vás jsme připravili další pokračování našeho "kultovního" kempu. Jste vítáni vy noví účastníci a samozřejmě i vy ,kteří jste se zúčastnili předešlých ročníků. Na všechny se budeme těšit.

  Koho jsme pozvali a kdo se vám bude věnovat?

  Petr Sulzbacher a jeho bratr Tomáš Sulzbacher - místní znalci všech tras

  Franta Žilák - mistr republiky XCO Masters - domácí špičkový bajker

  Michal Kaněra - bajková stálice a další z talentů místní lokality.

  a jistě ještě překvapíme nějakým jménem a především kvalitním technikem a lektorem v jedné osobě.

   

  Kemp bude zahájen jako obvykle v pátek 16.10. 2015 v 1900 hodin společnou večeří a po ní dojde k představení lektorů, odhalení náplně víkendového kempu a témat pro oba večery.

  Ostaš nabízí skromné ubytování, dobré jídlo v plné penzi , skvělé lektory a především každoročně výbornou společenskou atmosféru, pro kterou je náš kemp stále vyhledáván a žádán.

  Vzhledem k lehce omezené kapacitě chatové osady Ostaš a především pro každoroční zájem prosíme o včasnou registraci. Bližší a konkrétní informace obdržíte po registraci, resp. přihlášení .

  Přihlásit se. můžete pomocí online formuláře.

   


přehled článků

Teorie tréninku

Rozhovory

Závody

Sportovní medicína

Cyklotrenink.com

Různé

Sportovní výživa


partneři projektu:
EnervitEquinoxQuarq - měřiče výkonuAtex sportovní oblečeníPAUL LANGE – OSTRAVA, s.r.o.Allsystem.czSweep Technical AdvanceVstup pro členy
zapamatovat na tomto počítači